Menu

Archiwum

KortoFest 2010 - I edycja!

W roku akademickim 2009/2010 Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie poza wyjątkowymi koncertami podczas Kortowiady przygotowała coś nowego i to na duuuużą skalę - festiwal muzyczny "KortoFest 2010". Dlaczego na dużą skalę? Ze względu na NAGRODY. A te przerosły nawet nasze, jako organizatorów, oczekiwania! Niebagatelna pula do zebrania i tylko jedna polityka - wygrywasz wszystko albo nic!  Równowartość nagród wyniosła - UWAGA, UWAGA - 30.000 zł!!! W jury głównym znaleźli się Tymon Tymański (Biodro Records, Kury, Tymon&Transistors), Marcin Kiełbaszewski (Studio-X), Szymon Czech (Studio-X) oraz Paweł Boroń (Fabryka Zespołów). Główną nagrodę zdobył zespół Orange The Juice (profil na FB).

Fundatorami nagród byli - Studio - X, Grupa13, RUSS.
Dyrektorami artystycznymi i pomysłodawcami festiwalu - Jakub Roszkiewicz oraz Łukasz Kojrys.
Patronat medialny - Fabryka Zespołów, Radio UWM FM, kortowiada.pl

KortoFest 2011 - II edycja!

W kolejnym roku akademickim 2010/2011 odbyłą się druga edycja festiwalu KortoFest zorganizowana już przed dwa podmioty - Radę Uczelnianą Samorządu Studenckiego UWM w Olsztynie oraz Fundację "Make It Loud" również z Olsztyna. Ta sama polityka - jeden zespół zgarnia całą pulę nagród - gotówkę (5.000 zł), profesjonalną sesję nagraniową (Studio-X), występ na głównej scenie Kortowiady przed kilkudziesięciotysięczną publiką oraz dobrą bibę po festiwalu w pubie Carpenter Inn w Olsztynie, została rozszerzona o nagrodę - wyróżnienie dla dodatkowego zespołu - sesję nagraniową w Studio ENEJ. W jury głównym zasiedli - Paweł Kostrzewa (redakcja muzyczna Onet.pl, Seven Festival w Węgorzewie), Jędrzej 'Kodym' Kodymowski (Apteka), Marcin Kiełbaszewski (Studio - X) oraz Paweł Boroń (Fabryka Zespołów). Główną nagrodę zdobył zespół Majestic (profil na FB). Wyróżnienie zdobył zespół Buscado (profil na FB).

Fundatorami nagród byli - Studio - X, RUSS, ENEJ Studio, Carpenter Inn.
Dyrektor artystyczny festiwalu- Jakub Roszkiewicz.
Patronat medialny - Fabryka Zespołów, Radio UWM FM, kortowiada.pl

KortoFest 2012 - III edycja!

Ten rok to krok do nowoczesności - od tego momentu zgłoszenia odbywają się już jedynie cyfrowo - za pośrednictwem strony festiwalowej. Od razu pozwoliło to na pobicie rekordu zgłoszeń - prawie 250 zespołów! Wybór był trudny, zwłaszcza, że zwycięzca jak zawsze zgarnia wszystko - nagranie pełnego materiału na płytę (miesięczna sesja!) w Studio - X, nagranie profesjonalnego teledysku przez Mania Studio, gotówka - 5000 zł, oraz pakiet prasowo-promocyjny obejmujący obsługę prasową, publicity oraz public relations ufundowany przez agencję IronMedia! W Jury zasiedli - Ania Brachaczek (BiFF), Krzysztof Dobies (WOŚP), Marcin Kiełbaszewski (Studio-X) oraz Paweł Boroń (IronMedia).

Główną nagrodę zdobyli The TOOBES - zespół, którego już nie trzeba nikomu przedstawiać!

 

Fundatorami nagród byli - Studio - X, ManiaStudio, RUSS, IronMedia.

Dyrektor artystyczny festiwalu- Jakub Roszkiewicz.
Patronat medialny - Radio UWM FM, kortowiada.pl

KortoFest 2013 - IV edycja!

Trzymamy fason w dalszym ciągu! Ponad 200 zgłoszeń od zespołów, cieszymy się tak ogromnym zainteresowaniem w dalszym ciągu. Rośnie wsparcie medialne, rośnie promocja, ale i zespoły zgłaszają się po raz wtóry. Szanujemy to ogromnie i nie spuszczamy z tonu. 5.000 zł gotówką, profesjonalną sesję nagraniową w Studio-X z mixem i masteringiem, profesjonalny teledysk nakręcony przez Mania Studio, pakiety promocyjno-prasowe od IronMedia oraz Owsiaknet.pl, a także najwyższej klasy słuchawki firmy Marshall od Hama Polska wygrywają panowie ze STRAIGHT JACK CAT (Kraków). W jury zasiedli Maciej "Ślimak" Starosta (Acid Drinkers, Arka Noego), Paweł Boroń (IronMedia), Marcin Kiełbaszewski (Studio-X) oraz Krzysztof Dobies (WOŚP). Na festiwalu pojawili się również specjalnie obserwatorzy Przystanku Woodstock, którzy jak sami mówią, ogromnie cenią sobie nasz festiwal i szukają kapeli, która tak jak The Toobes po festiwalu wyląduje na Dużej Scenie Przystanku Woodstock! Do zobaczenia za rok!
 


Fundatorami nagród byli - Studio - X, ManiaStudio, RUSS, IronMedia, Hama Polska.
Dyrektor artystyczny festiwalu- Jakub Roszkiewicz.

KortoFest 2014 - V edycja!
O festiwalu słyszy już chyba cała Polska. Setki zgłoszeń, potężne nagrody - 5.000 zł gotówką, profesjonalną sesję nagraniową w Studio-X z mixem i masteringiem, profesjonalny teledysk nakręcony przez Mania Studio, pakiety promocyjno-prasowe od IronMedia oraz Kręcioła.tv. A zasady dalej nieubłagane - zwycięzca tylko jeden! I w tym roku, po przesłuchaniach i naradach Jury w składzie: Rafał "Kuzyn" Piotrowiak (Pidżama Porno, Strachy Na Lachy), Paweł Boroń (IronMedia), Marcin Kiełbaszewski (Studio-X) oraz Krzysztof Dobies (WOŚP) wybrało - zespół ThermiT - klasyka heavy metalu w nowoczesnym wydaniu. Ogień na scenie, 1000% energii i niepowtarzalny wokalista. Trzymamy kciuki za rozwój kariery! A nasi obserwatorzy z Przystanku Woodstock doceniają ogromnie wysoki poziom festiwalu i już zapowiedzieli swoją obecność za rok. Do zobaczenia!

Fundatorami nagród byli - Studio - X, ManiaStudio, RUSS, IronMedia, WOŚP.
Dyrektor artystyczny festiwalu- Jakub Roszkiewicz.

Najważniejsze terminy

© 2017 All Rights Reserved
Powered by sygnaCMS | Design by W3layouts